Saxon Panchik będzie rywalizować u boku swojego brata na Igrzyskach Reebok CrossFit 2019

1584
Lesley Flynn

Saxon Panchik wraca na zawody CrossFit Games. Chociaż był blisko, Panchik nie zakwalifikował się do Igrzysk w żadnym CrossFit Sanctionals ™ ani CrossFit Open w tym roku. (Ukończył na 32. miejscu w Open, a ostatnio zajął piąte miejsce w CrossFit Granite Games.)

Zamiast tego Panchik zdobył zaproszenie po tym, jak centrala CrossFit ogłosiła, że ​​Henrik Inri Oskarsson uzyskał pozytywny wynik testu na obecność zakazanej substancji w zeszłym tygodniu. Oskarsson został wykluczony z zawodów CrossFit na cztery lata, a jego zaproszenie zostało przekazane Panchikowi.

Niezwykle skomplikowana seria wydarzeń doprowadziła do zaproszenia Panchika.

Oskarsson właściwie zdobył bilet na Igrzyska dzięki swojemu druga miejsce na Mistrzostwach Reykjaviku CrossFit. Bjorgvin Gudmundsson zajął pierwsze miejsce w konkursie, ale ponieważ wcześniej zakwalifikował się na Igrzyska, jego zaproszenie zostało przekazane Oskarssonowi.

Will Moorad ze Stanów Zjednoczonych zarobił trzeci miejsce na Mistrzostwach Reykjaviku CrossFit, ale on też wcześniej zakwalifikował się do Igrzysk. Więc masz to, Czwarte miejsce Panchika w Reykjavik CrossFit Championship przyniosło mu oficjalne zaproszenie na igrzyska w sierpniu tego roku.

Saxon Panchik po raz pierwszy wystąpił w Igrzyskach w zeszłym roku, gdzie zajął 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wcześniej startował jako zawodnik regionalny od 2015 do 2018 roku. Jego najlepsze miejsce w Regionals miał miejsce w zeszłym roku, gdzie zajął piąte miejsce w Central Regionals.

CrossFit działa w rodzinie Panchik. Prawdopodobnie słyszałeś o jego bracie Scottie Panchiku, weteranie sportu CrossFit Games. Scott był na igrzyskach pięć razy i będzie rywalizował na tegorocznych igrzyskach. Jest też inny brat Panchik, Spencer Panchik, który jest dwukrotnym zawodnikiem Regional CrossFit, ale nie będzie startował w zawodach.

Spodziewaj się wysokiej jakości zawodów rodzinnych i mnóstwa akcji 1 sierpnia w Madison w stanie Wisconsin.

Wyróżniony obraz ze strony @saxon_panchik na Instagramie.