Fraser i Katrín Davíðsdóttir Handily wygrają Nasty Nancy na CrossFit Games 2020

1798
Quentin Jones

Sportowcy ukończyli wydarzenie piąte z 2020 CrossFit Games i było to brutalne. Nasty Nancy zawodnicy wykonali pięć rund biegu na 500 metrów, 15 przysiadów nad głową (125 funtów dla kobiet, 185 funtów dla mężczyzn) i 15 burpee zwróconych w stronę sztangi na czas. To wydarzenie było szczególnie złowrogie, ponieważ bieg na 500 metrów mocno obciążał sportowców, zanim podniósł się blisko ich masy ciała nad głową i przykucnął z nim. Kiedy to się skończyło, musieli ukończyć 15 burpee, kolejne wyczerpanie wytrzymałości, przed ponownym biegiem.

[Powiązane: Wyniki i ranking zawodów Crossfit w 2020 r.]

Dla mężczyzn, Mat Fraser skończył 29 sekund szybciej niż wicemistrz Justin Medieros. Fraser również zdominował Przyjaznego Frana 47 sekund szybciej niż następny w kolejce, więc nikt nie jest zbyt zaskoczony jego wytrzymałością i wytrwałością. W tym momencie jest praktycznie pewne, że Fraser udaje się na Ranczo w Aromas w Kalifornii, aby bronić swojego tytułu Najlepszego na Ziemi. Zaskakujące było jednak to, że 21-letni Just Medieros ścigał Frasera i uplasował się na miejscu trzecim w klasyfikacji generalnej. Wygrana lub przegrana, to ogromne osiągnięcie dla debiutanta Igrzysk.

Katrín Davíðsdóttir zapewniła swoją dominację w grach, wygrywając Nasty Nancy w 18:16, czyli o 10 sekund szybciej niż obrońca Tia-Clair Toomey. Również pokonanie Toomey w tym przypadku jest Kristin Holte, która była za Davíðsdóttirem zaledwie siedem sekund. Haley Adams i Brooke Wells zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

O 6:00 p.m. PST, CrossFit wyemituje ostatnie wydarzenie - Awful Annie. Możesz być pewien, że wszyscy sportowcy dadzą z siebie wszystko, trenując i umacniając swoje miejsce w pierwszej piątce o szansę na walkę o 300 000 $ i tytuł Najlepszego na Ziemi.