Cooper i Tatum dodają do amerykańskiej liczby medali na światach uniwersyteckich

2163
Milo Logan

W środowe popołudnie, podczas pierwszej sesji na Mistrzostwach Świata Uniwersytetu, USA Weightlifting nadal zwiększało liczbę medali, gdy James Tatum i Travis Cooper zdobyli srebrne medale w kategorii 85 kg.

Cooper z powodzeniem podniósł 140 kg (308 funtów) w wyrwaniu i 180 kg (396 funtów) w trybie clean & jerk, co daje łącznie 320 kg (704 funtów). Jego czysty i jerk równał się kwocie podniesionej przez Adriana Pawlickiego; Jednak Cooper zdobył srebro na wyciągu pod względem niższej masy ciała. Zakończył zawody na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Tatum z powodzeniem podniósł 151 kg (332 funtów) w wyrwaniu i 178 kg (392 funtów) w trybie clean & jerk, co daje łącznie 329 kg (724 funtów). Jest obecnym rekordzistą Uniwersytetu Amerykańskiego w wyrwaniu z 156KG (343lb), które osiągnął we wrześniu ubiegłego roku w Nowym Orleanie. Jego wyrwanie i suma zajęły drugie miejsce po Yeonhak Jang z Korei Południowej, który był mistrzem 85 kg z sumą 344 kg (787 funtów).

Zdjęcie opublikowane przez USA Weightlifting (@usa_weightlifting) dnia

85 kg

Złoto - Yeonhak Jang (KOR) 344 kg

Srebro - James Tatum (USA) 329KG

Brąz - Adrian Pawlicki (POL) 327KG

Wcześniej tego dnia Mattie Rodgers zdobył trzy złote medale i ustanowił trzy nowe rekordy Uniwersytetu Amerykańskiego w kategorii 69 kg.  verall, Rogers ukończył 20 kg przed zdobywcą drugiego miejsca i dwukrotną olimpijką Marie-Eve Beauchemin-Nadeau z Kanady.

Rodgers został drugim Amerykaninem, który do tej pory zdobył łącznie złoto dla Teamu USA; Kerri Keegan zdobyła złoto w kategorii kobiet 48 kg w pierwszym dniu.

69 kg (kobiety)

Złoto - Mattie Rodgers (USA) 235 kg

Srebro - Marie-Eve Beauchemin-Nadeau (CAN) 215 kg

Brąz - Yun-Szu Yang (TPE) 207KG

Czwartek to ostatni dzień zawodów w Meksyku, jednak kibice wciąż mogą spodziewać się wielu dużych podwyżek. Marissa Klingseis z Teamu USA jest faworytką do wygrania kategorii 75 + KG i ma najwyższą liczbę zgłoszeń spośród wszystkich uczestniczących kobiet. Jednak niedaleko jest meksykańska Tania Mascorro i nie ma wątpliwości, że fani w Meridzie chcieliby zobaczyć jeszcze jedno mistrzostwo kraju ojczystego. Obie kobiety wielokrotnie rywalizowały na arenie międzynarodowej w swoich krajach i zapowiada się, że będą to wielkie zawody.

Oczekuje się, że Team Canada przyniesie do domu medale w kategorii 75 kg, gdy dwóch członków World Team, Kristel Ngarlem i Prabdeep Sanghera wejdą na platformę. Mają dwa z trzech najwyższych wyników w kategorii wagowej.

Wyróżniony obraz: @usa_weightlifting na Instagramie