Mat Fraser i Sam Briggs wygrali Dubai CrossFit® Championship, zakwalifikowali się do 2019 Games

4962
Michael Shaw

Dla jednego sportowca był to kolejny dowód dominacji, rozpoczynając kolejny sezon na długo przed zawodami. Po drugie, był to powrót do formy po sezonie osłabionym kontuzją. Ostatecznie dwóch mistrzów CrossFit Games Individual (i znajomy zespół) zdobyło bilety na CrossFit Games 2019, wygrywając Dubai CrossFit Championship: Mat Fraser i Samantha Briggs.

W pierwszym konkursie w ramach nowego systemu kwalifikacji CrossFit Games Fraser zachowywał się tak, jak zapamiętali go fani z poprzedniego sezonu, zdobywając oszałamiającą liczbę zwycięstw w wydarzeniach, gdy podróżował, aby zapewnić sobie miejsce w Igrzyskach około osiem miesięcy przed rozpoczęciem tych zawodów. Jak ujął to oficjalny zespół mediów społecznościowych Dubai CrossFit Championships:

Występ Mata na Dubai CrossFit Championship 2018 był po prostu niezwykły. 6 (7) 1 miejsce, 1 2 miejsce, 8 i 9 miejsce pomogły mu usiąść całkiem idąc w ostatnim wydarzeniu, 102 punkty nad następnym zawodnikiem.

W oglądaniu rywalizacji Mata zawsze interesujące jest to, że chociaż my jako widzowie często przyjmujemy za pewnik, że on wygra, sam Mat nie podchodzi do niczego jako danego. Ma plan, skupia się na swoim zadaniu i konkurencji (nie rozpraszając się nimi) i każdy trening wykonuje z dużą determinacją.

Wychodząc na ostatnie treningi weekendu, Fraser - trzykrotny obrońca mistrzostw igrzysk - miał praktycznie pewne zwycięstwo.

Weterani gier Bjorgvin Karl Gudmundsson i Willy Georges zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce po stronie mężczyzn.

Po stronie kobiet rozegrał się znacznie ostrzejszy wyścig, z zaledwie 7 punktami dzielącymi 4 najlepszych sportowców przed finałem. Przed rozpoczęciem treningu organizatorzy ogłosili, że końcowa nagroda za wydarzenie wzrośnie do 30000 USD dla mężczyzn, kobiet i drużyny.

Ostatecznie Sam Briggs była jedyną kobietą, która ukończyła wydarzenie 10, blokując powrót do CrossFit Games, które wygrała w 2013 roku. Po operacji barku, która w zeszłym roku uniemożliwiła jej start w zawodach indywidualnych - chociaż brała udział w zawodach mistrzowskich - Briggs powraca i prawdopodobnie zmierzy się ze znacznie młodszymi od niej sportowcami. Oczywiście to nigdy nie stanowiło problemu dla niewiarygodnie konsekwentnego sportowca, którego wielu fanów zna po prostu jako „Silnik.”

Pierwszą trójkę zamknęli Jamie Greene i Sara Sigmundsdottir.

W konkursie drużynowym Lauren Fisher, Rasmus Andersen, Regan Huckaby i Tommy Vinas zapewnili sobie pierwsze miejsce w CrossFit Invictus, czyli 11. z rzędu Igrzyskach CrossFit, w których drużyna z tej siłowni zakwalifikowała się.

Wyróżniony obraz: @ckdesigns_sa