Fraser Handily wygrywa Handstand Sprint, w Dead Last pojawia się Toomey

4170
Yurchik Ogurchik

Wydarzenie czwarte z finałów CrossFit Games 2020 wydawało się do tej pory świetnym wyrównaniem dla niektórych zawodników. Chociaż Mathew Fraser wygrał 100-metrowy Handstand Sprint, Tia-Clair Toomey zajął ostatnie miejsce, strata zwycięzcy Brooke Wells o 44 sekundy. Justin Medeiros, 21-letni debiutant Games, przeżył drugi wiatr, gdy zajął drugie miejsce z czasem 1:26. Oto wyniki sprintu na rękach.

Najważniejsze cechy trybu ręcznego Sprint

Fraser ukończył cały 100-metrowy Handstand Sprint zrywając tylko raz, ponieważ, cóż, to Mat Fraser. jednak, Justin Medeiros zastosował przemyślaną strategię, aby zapewnić sobie drugie miejsce. Mniej więcej co pięć metrów Medeiros kopał nogami, odzyskiwał równowagę, a następnie wracał do stania na rękach. Pęd, jaki uzyskał dzięki napędowi nóg, pomógł mu popchnąć go do przodu, a częste przerwy utrzymywały równowagę i koncentrację. Biorąc pod uwagę, że Medeiros popełnił poważny błąd debiutanta podczas sprintu w worku kukurydzy, był to imponujący pokaz umiejętności i sprytu.

W kategorii kobiecej top dog Tia-Clair Toomey nie wydawał się chodzić na spacerze w tym przypadku. Brooke Wells, która zajęła drugie miejsce za Toomeyem w CrossFit Total, ukończyła wydarzenie cztery pełne 45 sekund szybciej niż Toomey. Za Wellsem stała Kari Pearce, co nie jest szokujące, biorąc pod uwagę jej wykształcenie gimnastyczne i dobrze znaną siłę mięśniową.

Pomimo piątego miejsca Toomey nadal prowadzi w kategorii kobiet z 95 punktami - co jest niewiarygodne. Nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ zdominowała pierwsze trzy wydarzenia. Czy Handstand Sprint ujawnił możliwą szczelinę w pozornie nieprzeniknionej zbroi Toomeya? Gdy pozostało jeszcze jedno wydarzenie w ciągu dnia, a przed nimi jeszcze dwa dni rywalizacji, pokaże tylko czas.

Obrazek fabularny: @thecrossfitgames na Instagramie / zdjęcie autorstwa flsportsguy photography