10 obiecujących sportowców CrossFit do obejrzenia w 2020 roku i nie tylko

2407
Lesley Flynn

Chociaż możliwe jest pojawienie się na scenie i wylądowanie na podium podczas zawodów CrossFit Games w swoim debiutanckim sezonie, podobnie jak Rich Froning w 2010, Mat Fraser w 2014 i Patrick Vellner w 2016 - wydaje się, że jest to coraz trudniejsze zadanie. osiągnąć każdego roku.

W rzeczywistości najlepszym debiutantem ze strony mężczyzn na zeszłorocznych Igrzyskach był australijski sportowiec Matt McLeod, który był siódmy. Jeśli chodzi o kobiety, najlepszym debiutantem była wschodząca supergwiazda Haley Adams, która zajęła szóste miejsce.

Chodzi o to, że dzisiejsze nowicjusze pojawiają się trochę wolniej niż w przeszłości, ponieważ sport stał się bardziej zestalony, i bądźmy szczerzy, po prostu tak cholernie trudni.

W związku z tym przyjrzyjmy się pięciu młodym mężczyznom i pięciu młodym kobietom, którzy powoli budowali od lat, i których należy obserwować w 2020 roku i później.

Mężczyzna

1. Justin Medeiros

Mając zaledwie 20 lat, Medeiros już od jakiegoś czasu konkuruje i powoli, ale zdecydowanie poprawia się z każdym mijającym rokiem. W 2017 roku zajął 384. miejsce na świecie w Open i co roku wspinał się po tabeli liderów. W tym roku zajął imponujące 68. miejsce w klasyfikacji generalnej i 32. miejsce w Stanach Zjednoczonych.

I zgadnij co? Niedawno wygrał zawody CrossFit Filthy 150 Sanctional w Dublinie w Irlandii i zdobył bilet na tegoroczne igrzyska.

2. Cole Greashaber

Ten były zawodnik i nurek, mający zaledwie 20 lat, zajął 37. miejsce na świecie w ostatnim CrossFit Open. Choć młody, już od dawna startuje w CrossFicie. Na Igrzyskach zajął 3. miejsce na świecie jako 17-latek w kategorii Boys 16-17-latek w 2017 roku. Miej oczy na tym.

3. Cedric Lapointe

W wieku zaledwie 23 lat kanadyjski Lapointe był najmłodszym sportowcem płci męskiej, który zakwalifikował się do tegorocznych igrzysk bezpośrednio z ostatniego Open. W klasyfikacji generalnej zajął 25. miejsce.

Chociaż będą to pierwsze letnie zawody Lapointe jako indywidualny sportowiec, miał doświadczenie w grach w zespole w 2018 roku.

4. Jack Laker

Laker to 17-latek z Nowej Zelandii, który niedawno wygrał kategorię Boys w wieku 16-17 lat w Open. W 2018 roku zajął również 7. miejsce na CrossFit Games w klasie chłopców w wieku 14-15 lat.

Choć może jeszcze kilka lat dzieli go od konkurowania z dorosłymi samcami, zwróć uwagę na Lakera, który wyraźnie rośnie.

5. Uldis Upenieks

Młody, 22-letni łotewski zawodnik, debiutant CrossFit Games w 2019 roku, który uplasował się na 31.miejscu na świecie, osiąga dobre wyniki w ostatnim Open, gdzie zajął 56. miejsce w klasyfikacji generalnej i zakwalifikował się do tegorocznych Igrzysk, będąc obywatelem swojego kraju. mistrz. Poszukaj Upeńksa, który poprawi swoje 31. miejsce na Igrzyskach zeszłego lata.

Kobiety

1. Haley Adams

Ta lista nie byłaby właściwa bez Haley Adams, znanej 19-latki, która zajęła 6. miejsce w swoim debiucie debiutanta na igrzyskach zeszłego lata.

Biorąc pod uwagę, że Adams trenuje w Cookeville w Tennessee u boku mężczyzny, który nie wie, jak przegrać (aka Rich Froning), wydaje się, że Adams ma poważny wzrost. W rzeczywistości była najmłodszą zawodniczką, która zakwalifikowała się do tegorocznych letnich igrzysk przez Open, kiedy zajęła 32. miejsce na świecie.

Wychodzenie na kończynę tutaj: Adams stanie na podium tego lata w Madison w stanie Wisconsin.

2. Olivia Sulek

Mając zaledwie 16 lat, ten licealista zajął niesamowicie imponujące 50. miejsce w ostatnim Open. Była także czwarta zeszłego lata na Igrzyskach w dywizji Dziewcząt w wieku 14-15 lat i pierwsza w 2018 roku, więc nie jest nowa na scenie konkursowej.

Ale przejście bezpośrednio z działu dziewcząt w wieku 14-15 lat do bycia blisko z najlepszymi kobietami na świecie w ostatnim Open zdecydowanie mówi o jej sprawności i talencie. Czy mogłaby być następną wielką rzeczą?

3. Gabriela Migala

Migala to kolejny młody sportowiec, mający zaledwie 21 lat, który zakwalifikował się już do CrossFit Games poprzez Open. Zajmowała 17. miejsce w klasyfikacji generalnej i była czołową zawodniczką z Polski.

Migala też nie jest debiutantem. Wystartowała na igrzyskach w zeszłym roku i zajęła 75. miejsce. Ukończyła również czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej ostatnich mistrzostw Dubai CrossFit, a jako nastolatka zajęła trzecie miejsce na igrzyskach w 2016 roku. Spodziewam się, że w tym roku wróci silniejsza niż w zeszłym.

4. Emma Cary

Podobnie jak Sulek, Cary ma dopiero 16 lat, ale już spotyka się z najlepszymi z najlepszych. W Open zajęła 80. miejsce i Igrzyska nie są obce. W rzeczywistości wygrała klasę dziewcząt w wieku 14-15 lat na igrzyskach zeszłego lata.

Miej oko na Cary, być może w tym roku w kategorii młodzieżowej, ale przypuszczam, że nie potrwa to długo, zanim będzie rywalizować na dużej scenie z najlepszymi kobietami na świecie.

5. Sasha Nievas

Zaledwie 21-letni argentyński Nievas zajął imponujące 36. miejsce na świecie w niedawnym turnieju Open, tracąc linię podziału igrzysk tylko o trzy miejsca.

Jej doświadczenie w podnoszeniu ciężarów z pewnością pomoże jej w dalszym rozwoju sportu CrossFit. Reprezentowała Argentynę na międzynarodowych zawodach i zdobyła brązowy medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2014. Na pewno miej na to oko.

Wyróżniony obraz: @gabimiga na Instagramie