Roman Khrennikov i Erin Vandendriessche wygrywają włoską rozgrywkę CrossFit

4526
Oliver Chandler

W weekend odbyły się dwa zawody CrossFit Sanctional ™. Pierwszym Sanctional były Mistrzostwa Azji CrossFit, które odbyły się w Szanghaju w Chinach, gdzie na szczycie wygrali Brent Fikowski, Kristin Holte i CrossFit Mayhen Freedom. Drugim Sanctional rozgrywanym w ten weekend był CrossFit Italian Showdown.

CrossFit Italian Showdown nie przypomina tradycyjnych zawodów CrossFit i dlatego jest tak ekscytujący. W przeciwieństwie do standardowych zawodów CrossFit, które utrzymują stałą liczbę zawodników we wszystkich zawodach, CrossFit Italian Showdown eliminuje tych, którzy nie zajmują czołowych miejsc w trzech różnych fazy.

Aby rozpocząć tegoroczny CrossFit Italian Showdown, w pierwszej fazie zawodów wzięło udział ponad 1000 sportowców. Po pierwszym dniu do rywalizacji w drugiej fazie dopuszczono 280 zawodników. Kiedyś faza druga dobiegła końca, tylko trzech najlepszych sportowców zostało dopuszczonych do rywalizacji w trzeciej fazie w klasach nastolatków, mistrzów i juniorów, a pięciu najlepszych zawodników w kategoriach otwartych - więc kto wyszedł na szczyt?

Top 5 mężczyzn

1. Roman Khrennikov
  2. Scott Panchik
  3. Noah Ohlsen
  4. Lukas Esslinger
  5. Stefano Carosso

Podczas gdy zajął czwarte miejsce na Italian Showdown - od teraz - wygląda na to, że Lukas Esslinger otrzyma zaproszenie na 2019 CrossFit Games. Jednak nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Dlatego. Khrennikov zajął piąte miejsce w Dubai CrossFit Championship za Matem Fraserem, Karlem Gudmundssonem i Willym Georgesem (Mistrz Francji), i Travis Mayer, z których wszyscy zakwalifikowali się do Igrzysk poprzez CrossFit Open. Zdobywca drugiego miejsca Scott Panchik zajął 11. miejsce w Open, więc zaproszenie przeszedł do Noah Ohlsen, ale…

Ohlsen zajął trzecie miejsce na Wodapaloozie za Patrickiem Vellnerem i Mayerem. Vellner zajął 30. miejsce w klasyfikacji generalnej CrossFit Open, dwa strzały przed niebieską linią kwalifikacyjną. Devin Ford, który skończył nad linią, odrzucił zaproszenie, a Rich Froning (prawdopodobnie) idzie do Teamu, więc Vellner mógłby zdobyć dwa miejsca w open, co spowodowałoby przeniesienie zaproszenia Wodapalooza do Ohlsena. Jeśli tak jest i potwierdzone, Esslinger udaje się na Igrzyska CrossFit 2019.

Top 5 kobiet

1. Erin Vandendriessche
  2. Feeroozeh Saghafi
  3. Stephanie Chung
  4. Manon Angonese
  5. Manila Pennacchio

W przeciwieństwie do męskiej konkurencji, kobiety były nieco prostsze. Pierwsze miejsce Erin Vandendriessche otrzyma zaproszenie na CrossFit Games 2019.

Aby uzyskać więcej informacji na temat pozostałych zawodów CrossFit Sanctional, zapoznaj się z Harmonogram 2019 CrossFit Games!

Obraz funkcji ze strony @crossfititalianshowdown na Instagramie.