Jeffry Parrish

Z konta na Instagramie rosyjskiego trenera podnoszenia ciężarów Władimira Safonowa pochodzi kolejny szalony skok zza dawnej żelaznej kurtyny. Wciąż zaledwie 22-letnia, 75-kilogramowa Olga Zubova trenuje pomimo swojego tymczasowego zakazu i wystawia szalone liczby na siłowni. Sprawdź jej 180 kilogramów (!) rozdzielone szarpnięcie z bloków poniżej. Jeśli to nie jest podręcznikowy haczyk, nie jesteśmy pewni, co nim jest.

Olga Zubova (75kg) i Vladimir Safonov, palant 180kg!!!

Film opublikowany przez VLADIMIR SAFONOV (@vladimir.safonov) na

Dla porównania, aktualny rekord świata w kategorii wagowej kobiet o masie 75 kg wynosi 164 kg, należącym do Kim Un-Ju z Korei Północnej.

Zubova jest kobietą o wadze ok. 165 funtów, szarpiącą ok. 396 funtów.

Szarpanie ciężarem z bloków - na treningu, może kilka kilogramów powyżej wagi startowej itp. - nie równa się uderzeniu go na scenie, ale winda Zubovej jest imponująca. Podczas treningu została również sfilmowana, jak bije 160 kilogramów za podwójny szarpnięcie (poniżej).

Olga Zubova i Vladimir Safonov, kretyn 160kg x 2

Olga Zubova ma ogromny talent, niesamowitą szybkość i szaloną siłę - ale została również dwukrotnie zakazana za doping w ciągu ostatnich trzech lat. Zubova zdobyła brąz na Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2015 w Houston, ale jej medal został cofnięty. rez powodu jej tymczasowego zawieszenia (w zeszłym roku Zubova uzyskała pozytywny wynik na obecność metenolonu), nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy w Podnoszeniu Ciężarów, które obecnie odbywają się w Norwegii.

To był drugi raz, kiedy Zubova uzyskała pozytywny wynik testu na obecność zakazanej substancji; w 2013 roku straciła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów z powodu pozytywnego wyniku dla klomifenu.

Na zawodach Zubova grozi zdobyciem złota w kategorii wagowej do 75 kilogramów praktycznie w każdych zawodach. Ale wydaje się, że jej największą przeszkodą jest przejście przez późniejsze testy. Jej (prawdopodobna) nieobecność na igrzyskach olimpijskich i innych zawodach w tym roku z pewnością otwiera ogromne możliwości dla innych zawodników w jej dywizji.