Hunter McIntyre, Lauren Weeks wygrywają mistrzostwa świata w fitnessie HYROX

1575
Vovich Geniusovich

Miłośnicy sportów siłowych i fitness mogli liczyć na wyjątkowe wydarzenie na początek 2021 roku. HYROX wyemitował swój wyścig HYROX World Championship 2020 1 stycznia 2021 r. O godzinie 12 w południe czasu wschodniego na swoich stronach na Facebooku i YouTube.

Dwunastu elitarnych sportowców zostało zaproszonych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wyścigu, ponieważ wygrali wyścig lub wyznaczyli godny czas w wydarzeniu online. Doświadczenia tych zawodników obejmują zarówno crossfit, wyścigi na torze przeszkód, jak i triathlonistów. Do konkursu, który odbył się w Hamburgu w Niemczech 12 grudnia 2020 roku, mogło stanąć tylko 10 zawodników. Na to wydarzenie poczyniono przygotowania, aby sportowcy mogli rywalizować, przestrzegając wytycznych dotyczących bezpieczeństwa COVID-19.

W ramach transmitowanego na żywo wydarzenia sportowcy ukończyli 8-kilometrowy wyścig na bieżni z innym treningiem po każdym kilometrowym biegu. Poniżej przedstawiono osiem treningów.

• Trening 1: 1000 metrów na SkiErg.
  • Trening 2:50-metrowy pchanie saniami z 124 kg (275 funtów) dla kobiet i 174 kg (385 funtów) dla mężczyzn.
  • Trening 3:50-metrowy sanki z 75 kg (165 funtów) dla kobiet, 124 kg (275 funtów) dla mężczyzn.
  • Trening 4: 80-metrowe skoki Burpee Broad
  • Trening 5: Wiosłowanie na 1000 metrów
  • Trening 6: 200-metrowy wózek Farmer's Carry z 24 kg (53 funty) dla kobiet, 32 kg (70 funtów) dla mężczyzn.
  • Trening 7: 100-metrowy worek z piaskiem rzuca się z 20 kg (45 funtów) dla kobiet, 30 kg (66 funtów) dla mężczyzn.
  • Trening 8:75 piłek ściennych 6 kg (14 funtów) dla kobiet, 100 piłek ściennych 9 kg (20 funtów) dla mężczyzn.

Wyniki dla mężczyzn HYROX

Po męskiej stronie boiska byłby to sześciokrotny mistrz świata w wyścigach z przeszkodami (OCR) Hunter McIntyre, który zająłby pierwsze miejsce i zdobył mistrzostwo świata. McIntyre był przez wielu uważany za faworyta w turnieju ze względu na jego zwycięstwo w Dallas na początku tego roku, gdzie zakończył w mniej niż 59 minut. Ukończył ten wyścig w nieco ponad 1 godzinę. Drugie miejsce zająłby Lukas Storath, a Tobias Lautwein zajął pozycję brązową.

Wyniki HYROX dla kobiet

Zarówno Imke Salander, jak i Linda Meier nie mogły wziąć udziału w wydarzeniu. Cztery kobiety, które wzięły udział, miały zacięty pojedynek. Wszyscy czterej zawodnicy ukończyli wyścig w ciągu trzech minut od siebie. Ukończenie wyścigu w nieco mniej niż godzinę i dziesięć minut, Lauren Weeks jest mistrzem 2020, a Viola Oberlander zajęła drugie miejsce 59 sekund później. Trzecie miejsce zajęła Sarah Kohlti, która faktycznie jest rekordzistą świata w najszybszym czasie HYROX-u kobiety. Mistrz CrossFit Games 2013 Sam Briggs zajął czwarte miejsce.