Sam Briggs i James Newbury wygrywają mistrzostwa Australii w CrossFit; Maddie Sturt również kwalifikuje się do gier

4594
Lesley Flynn

Tydzień po Wodapaloozie - drugim z tegorocznych eliminacji do zawodów Sactional® do Igrzysk CrossFit 2019 - Australian CrossFit Championship dobiegło końca, wraz z pierwszym powtórnym zwycięzcą sezonu.

James Newbury, Maddie Sturt i Team Project X pojawili się po weekendzie testów sprawności, aby zapewnić sobie zaproszenia do Madison.

Weteran CrossFit Games i mistrz gier 2013, Sam Briggs, faktycznie wygrał to wydarzenie, ale ponieważ zapewniła sobie kwalifikacje po wygraniu mistrzostw Dubai CrossFit w grudniu, zaproszenie kobiet zostało rozszerzone o drugie miejsce Sturt. Briggs wygrała 8 z 11 wydarzeń - w tym pięć pierwszych z rzędu - na swojej drodze do zwycięstwa, oszałamiająco dominujący występ jednego z najstarszych sportowców w tej dziedzinie. Simone Arthur zajęła trzecie miejsce dla kobiet.

Drugie miejsce po stronie mężczyzn przypadło Bayden Brown, a Zeke Grove zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Newbury, Sturt i Briggs są wielokrotnymi sportowcami Igrzysk Indywidualnych.

Po stronie zespołu, skumulowany zespół weteranów sportowych Jessiki Coughlan, Harriet Roberts, Khan Porter i Brandon Swan zajął pierwsze miejsce, aby zdobyć swój bilet na CrossFit Games 2019.

Ten rok jest pierwszym w ramach nowego systemu kwalifikacji Igrzysk, w którym prywatne zawody Sanctional zajęły miejsce zawodów regionalnych jako główna droga do zdobywania miejsc na największym wydarzeniu sportowym. Krajowi mistrzowie określeni przez nadchodzący CrossFit Open, a także sportowcy otrzymujący bardzo duże oferty z centrali CrossFit również mogą się zakwalifikować.

Igrzyska Reebok CrossFit Games 2019 odbywają się od 29 lipca do 4 sierpnia w Madison w stanie Wisconsin.

Wyróżniony obraz: @crossfitgames i @trentcallaghanphotography na Instagramie