Kari Pearce wśród zwycięzców wyzwania Rogue Fitness „Pump-N-Row”

5089
Abner Newton

Rogue Fitness oferuje szereg wirtualnych wyzwań dla ćpunów fitness. Ostatnie wydarzenie Rogue, „The Cliffhanger Challenge”, testowało siłę chwytu wiszącego na drążku do podciągania, podczas gdy „Bear Hug Challenge” skupiało się na utrzymaniu stabilności i kontroli nad dużym workiem z piaskiem. Wcześniej sportowcy ścigali się, aby zobaczyć, kto może najszybciej spalić 50 kalorii na rowerze powietrznym.

Wyzwanie „Pump-N-Row”, które odbyło się w dniach 16-19 kwietnia 2021 r., Wymagało od sportowców wiosłowania na 2000 metrów, a następnie wyciskania ich masy ciała (lub 75% masy ciała w przypadku kobiet) przez tyle powtórzeń, ile możliwy. Każde powtórzenie w wyciskaniu na ławce powodowało 10-sekundowe skrócenie czasu wiosłowania sportowca. Najszybszy czas wygrał konkurs. 30 kwietnia 2021 r. Ogłoszono zwycięzców na stronie Rogue Fitness na Instagramie.

[Powiązane: Najlepsze wioślarze do domowych siłowni, zajęcia interaktywne i nie tylko]

Wyniki wyzwania Pump-N-Row

Aby zachować sprawiedliwość, zarówno dywizje mężczyzn, jak i kobiet zostały podzielone na trzy kategorie wagowe: lekki, średni i ciężki. Dostępna była również opcja skalowana dla sportowców, ale tylko ci, którzy podjęli się wyzwania w wersji Rx'd, mogli rywalizować o nagrody.

Sportowcy musieli używać modelu Concept2, standardowej stalowej sztangi 15- lub 20-kilogramowej oraz wyraźnie oznaczonych obciążników.

Oto nagrody przyznane trzem najlepszym mężczyznom i trzem najlepszym kobietom w każdej kategorii wagowej:

• Pierwszy - 2500 $ i rower Concept2
  • druga - 1000 $ i sztanga
  • Trzeci - 500 $ i sztanga

Zwycięzcy męskiej wagi ciężkiej

Frederik Smulter odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w kategorii ciężkiej mężczyzn dzięki czasowi rzędu 6:51:05 i 40 powtórzeniom w wyciskaniu na ławce. Wagi używane przez sportowców nie zostały ujawnione. Drugie miejsce zajął Michael O'Neil, który tak naprawdę zakończył rząd 33 sekundy szybciej niż Smulter. Jego 29 powtórzeń na ławce doprowadziło do jego drugiego miejsca. Pierwszą trójkę zamyka Ali Karaouni.

• Pierwsze miejsce - Frederik Smulter, 0:41 (2500 $ i rower Concept 2)
  • Drugie miejsce - Michael O'Neil, 1:38 (1000 dolarów i sztanga)
  • Trzecie miejsce - Ali Karaouni, 2:31 (500 dolarów i sztanga)

Zwycięzcy wagi ciężkiej kobiet

Whitney Gelin wyszedł z tych zawodów zwycięsko dzięki rządowi 7:19; wykonała 27 powtórzeń z 75% masy ciała, po raz ostatni 2:49. Srebrną pozycję zajęła Ana Caldas, która po raz ostatni była tylko dwie sekundy za Gelinem. Trzecie miejsce zajęła Joanna Kawalec, która była zaledwie cztery sekundy za Caldasem.

• Pierwsze miejsce - Whitney Gelin, 2:49 (2500 dolarów i sztanga)
  • Drugie miejsce - Ana Caldas, 2:51 (1000 dolarów i sztanga)
  • Trzecie miejsce - Joanna Kawalec, 2:55 (500 dolarów i sztanga)

Zwycięzcy płci męskiej wagi średniej

W kategorii mężczyzn w kategorii średniej najszybszym wioślarzem był Stanislav Solodov z czasem 6:17 sekund. Ukończył również 27 powtórzeń w wyciskaniu na ławce, co zajęło mu sześć minut mniej czasu na wiosłowanie. Jego ostatni 17-sekundowy czas jest najszybszy ze wszystkich, którzy zajęli miejsca na podium. Brandon Jacobs był w stanie zapewnić sobie drugie miejsce, kończąc z końcowym naliczeniem 41 sekund. Pierwszą trójkę zamknął Colten Mertens.

• Pierwsze miejsce - Stanislav Solodov, 0:17 (2500 $ i sztanga)
  • Drugie miejsce - Brandon Jacobs, 0:41 (1000 dolarów i sztanga)
  • Trzecie miejsce - Colten Mertens, 0:48 (500 dolarów i sztanga)

[Powiązane: Jeden etap na wyjeździe - ogłoszono półfinały rozgrywek w CrossFit Games w 2021 r.]

Zwycięzcy wagi średniej kobiet

Zwyciężczyni kategorii kobiet w wadze średniej to być może znajoma twarz. Czterokrotna Fittest American Woman Kari Pearce zdominowała swój oddział, by zdobyć najwyższe zaszczyty. Jej czas wiosłowania 7:49.8 nie była najszybsza, ale jej 45 powtórzeń w wyciskaniu na ławce pozwoliło jej zwyciężyć nad zdobywcą drugiego miejsca Abigail Brosh. Trzecie miejsce zajął Alex Garzan.

• Pierwsze miejsce - Kari Pearce, 0:19.8 (2500 $ i sztanga)
  • Drugie miejsce - Abigail Brosh, 1:37 (1000 dolarów i sztanga)
  • Trzecie miejsce - Alex Gazan, 1:43 (500 dolarów i sztanga)

Zwycięzcy płci męskiej wagi lekkiej

Zwycięzcą w tej dywizji był Alexander Hamilton. Amerykanin pokonał 2000 metrów w niecałe osiem minut i wykonał 28 powtórzeń na ławce. Ta kombinacja dała mu 43-sekundowe zwycięstwo nad Alexem Maltsevem. Pierwszą trójkę zamykała Spencer Cotton.

• Pierwsze miejsce - Alexander Hamilton, 3:15 (2500 dolarów i sztanga)
  • Drugie miejsce - Alex Maltsev, 3:58 (1000 $ i sztanga)
  • Trzecie miejsce - Spencer Cotton, 4:03 (500 dolarów i sztanga)

Zwyciężczynie kategorii wagi lekkiej kobiet

Amy Klemo łączy czas rzędu 8:49 i 41 powtórzeń na ławce, co czyni ją najlepszą kobietą w kategorii lekkiej. Drugie miejsce zajął Yuko Sakuyama z Japonii. Mimo że ukończyła wiosłowanie 25 sekund szybciej niż Klemo, wykonała cztery powtórzenia mniej na ławce, co dało jej 15 sekund straty do zwycięzcy. Jessica Landgrebe zajęła trzecie miejsce.

• Pierwsze miejsce - Amy Klemo, 1:59 (2500 dolarów i sztanga)
  • Drugie miejsce - Yuko Sakuyama, 2:14 (1000 $ i sztanga)
  • Trzecie miejsce - essica Landgrebe, 3:02 (500 USD i sztanga)

Odbył się również konkurs na siłownie, w którym wzięło udział najwięcej zawodników, w którym zwycięska firma otrzymała wioślarza Concept2. Wao CrossFit w Bukit Timah w Singapurze był zwycięską siłownią z 51 uczestnikami.

Wyróżniony obraz: @karipearcecrossfit