Hunter McIntyre i Rachel Schreiber wygrywają zawody HYROX 2021 w Dallas

3321
Vovich Geniusovich

Fani i sportowcy zawodów HYROX spodziewali się powrotu ich sportu do rywalizacji. Podobnie jak większość sportów na całym świecie, pandemia COVID-19 spowodowała poważne zakłócenia w ich harmonogramie sezonowym. Organizatorzy mogli odbyć swoje coroczne mistrzostwa świata w Niemczech w grudniu 2020 r., A wirtualne mistrzostwa HYROX odbyły się również w lutym 2021 r. Jednak to nowy sezon i osobiste zawody, na które wszyscy czekali.

Ich apetyt na działanie został zaspokojony 10 kwietnia 2021 roku w Dallas w Teksasie. Konkurs HYROX Dallas rozpoczął sezon 2021, a zawodnicy nie zawiedli. Media wyścigowe z przeszkodami udostępnił transmisję na żywo na swoim kanale YouTube dla fanów do oglądania na żywo. W końcu tak było Hunter McIntyre - ogólnie faworyt - i przegrana Rachel Schreiber, która wygrała w swoich ligach.

[Powiązane: Spalaj tłuszcz i zwiększ wydajność pracy dzięki kondycjonowaniu ciała]

Wyniki 2021 HYROX Dallas

Zawody HYROX odbywają się naprzemiennie na kilometrach z ośmioma wyzwaniami fitness. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który ukończy cały trening w najszybszym czasie bez kar. Zawodnicy Elite HYROX kończą trasę w około godzinę. To wyjątkowe wydarzenie stanowi wyzwanie dla siły, wytrzymałości mięśni i mocy sportowca.

Trening dla tych konkretnych zawodów znajduje się poniżej. Podane wagi dotyczą kobiet, a następnie mężczyzn, w tej kolejności.

• 100 metrów SkiErg na czas
  • 2 x 25-metrowy sanki Push for Time (275 funtów / 385 funtów)
  • 2 x 25-metrowe sanki ciągnące na czas (165 funtów / 275 funtów)
  • 80-metrowy Burpee Broad Jump
  • 1000-metrowy rząd na czas
  • 200 metrów Farmer's Carry (2 x 53 funty / 70 funtów)
  • 100-metrowy wypad z workiem z piaskiem (45 funtów / 66 funtów)
  • 100 piłek ściennych (14 funtów / 20 funtów)

Uwaga: bieg na kilometr poprzedza każdą imprezę.

[Powiązane: Wszystko, co musisz wiedzieć, aby stworzyć swój pierwszy program ćwiczeń]

Wyniki kobiet

Faworytką biorącą udział w tym wydarzeniu była Lauren Weeks - mistrzyni świata 2021 HYROX i wirtualna mistrzyni. W zaskakującej turze Weeks zajął trzecie miejsce.

Rachel Schreiber wygrała zawody o 84 sekundy, pokonując zajmującą drugie miejsce Rebeccę Hammond. Schreiber ukończyła swój pierwszy bieg w trzy minuty i 13 sekund, co było mocnym startem. Zajęła również pierwsze miejsce w pierwszych dwóch wydarzeniach i cztery z ośmiu, aby odnieść zwycięstwo.

Hammond rozpoczęła zawody od biegu trwającego trzy minuty i 11 sekund, ale ukończenie fazy SkiErg konkursu z siódmym najszybszym czasem spowodowało, że została w tyle, a mistrz nigdy nie oglądał się za siebie. Tygodnie zamknęły pierwszą trójkę na podium w tym konkursie.

Pierwsze miejsce: Rachel Schreiber, 1:06:46

Drugie miejsce: Rebecca Hammond 1:08:10

Trzecie miejsce: Lauren Weeks, 1:09:14

Wyniki mężczyzn

Oczywistym faworytem prowadzącym do konkursu był Hunter McIntyre, który jest aktualnym mistrzem świata. „The Sheriff” zdominował zawody i był jedynym zawodnikiem, który ukończył wyścig w mniej niż godzinę. Jego najdłuższy kilometrowy bieg trwał cztery minuty i trzy sekundy. Miał również czysty przebieg z najlepszym czasem we wszystkich ośmiu konkurencjach.

Drugie miejsce zajął inny Amerykanin David Magida, zawodnik na torze z przeszkodami, który wciąż jest nowością w zawodach HYROX. Przyszedł prawie sześć minut po McIntyre. Jego pierwszy bieg był najszybszy, z czasem trzech minut i pięciu sekund. Jego najlepszym wydarzeniem dnia był pchnięcie saniami, które faktycznie ukończył w tym samym czasie, co jego pierwszy bieg. Eric Hinman zajął brązowe miejsce na tych zawodach.

Pierwsze miejsce: Hunter McIntyre, 58:08

Drugie miejsce: David Magida, 1:03:44

Trzecie miejsce: Eric Hinman, 1:06:11

Następne wydarzenie HYROX zaplanowano na 22 maja 2021 r. W Austin w Teksasie.

Wyróżniony obraz: @hyroxamerica na Instagramie