Dillon Depiazza i Abraham Sanchez wygrali krajowe mistrzostwa NPC na wózkach inwalidzkich w 2021 roku

1299
Oliver Chandler

IFBB Professional League od kilku lat rozszerza swoje dywizje, aby zachęcić sportowców do rywalizacji na swoich etapach. Jedną z rosnących konkurencji była dywizja wózków inwalidzkich. Zaangażowani sportowcy każdego roku podnoszą swój sport na nowy poziom. W 2018 roku ta dywizja dokonała największego skoku, kiedy otrzymała platformę na Olimpiadzie. Jedynym mistrzem, który zdobył ten tytuł, jest Harold Kelley, który zdobył go trzy razy.

Teraz pojawiają się nowi amatorzy i zdobywają szansę bycia znanymi jako profesjonaliści - w dużej mierze dzięki National Physique Committee (NPC) i Mistrzostwom Kraju na Wózkach. Edycja tego konkursu w 2021 roku odbyła się 13 marca 2021 roku w Palm Beach na Florydzie i zobaczyła koronację dwóch nowych zawodowców - Dillon Depiazza i Abraham Sanchez.

Podziały w ramach dywizji

Zawodnicy, którzy rywalizują na wózku inwalidzkim, robią to w dwóch podgrupach, niepełnych i kompletnych. Niekompletny oznacza, że ​​rdzeń kręgowy sportowca nie został całkowicie przerwany. Istnieją pewne obwody nerwowe między mózgiem a ciałem. I odwrotnie, całkowita paraplegia oznacza, że ​​sportowiec nie ma czucia ani wrażenia poniżej punktu kontuzji.

[Powiązane: Co musisz wiedzieć o budowaniu mięśni]

Zawodnicy w każdym składzie siedzą na wózkach inwalidzkich, które pozwalają widzieć całą górną część ciała. Każdy sportowiec wykonuje pozy od przodu, boków i tyłu. Następnie sędziowie porównują sportowców - i są oceniani głównie na podstawie masy pleców i klatki piersiowej, mięśni ramion, rozwoju ramion i brzucha - w celu określenia zwycięzcy.

Niekompletne wyniki, mężczyźni

Abraham Sanchez pojawił się w Palm Beach i wróci do domu jako zawodowiec IFBB. Sanchez wygrał konkursy dla nowicjuszy i wagi lekkiej, zanim zdobył tytuł w klasyfikacji generalnej na tym samym pokazie. Drugie miejsce zajął Xavier Vazquez, który również zajął drugie miejsce w pokazie dla nowicjuszy. Pierwszą trójkę zamknął Matthew Westerfield.

Pełne wyniki, mężczyźni

W całej dywizji było dwóch zawodników. Ogólny tytuł i kwalifikacje zawodowe powędrował do Dillon Depiazza. Drugie miejsce zajął Tim Caldwell. Caldwell opuścił te zawody zwycięsko, ponieważ był niekwestionowanym zwycięzcą w klasie Ponad 40 lat.

Męska sylwetka

W dywizji męskiej sylwetki była tylko jedna grupa z dwoma sportowcami. Xavier Vazquez przeszedł do tej dywizji i odchodzi ze zwycięstwem. Westerfield był na drugim miejscu.

[Powiązane: Jak zyskać masę mięśniową - przewodnik po jedzeniu na mszę]

Średnia

W niepełnej kategorii wagi średniej był jeden zawodnik. Rory Koonce Jr. został ogłoszony zwycięzcą, ponieważ nie był przeciwny.

Dywizja kobiet

W tym konkursie zaplanowano oddział kobiet, a zwycięzca dołączył do Jen Pasky Jaquin jako druga profesjonalna kobieta na wózkach inwalidzkich w historii. Jednak zawody zostały odwołane z powodu braku zawodników.

Teraz, gdy Sanchez i Depiazza kwalifikują się do udziału w zawodach, mogą natychmiast rozpocząć rywalizację, aby zdobyć miejsce kwalifikacyjne na etapie 2021 Olympia, który odbędzie się w październiku w Orlando na Florydzie.

Wyróżniony obraz: @wheelchairbodybuilding na Instagramie