Najświeższe wiadomości Martins Licis wygrywa Mistrzostwa Świata Strongman 2019

5022
Thomas Jones

Po jednym z najbardziej ekscytujących zawodów w tam-z powrotem w pamięci ostatnich lat, mamy nowego najsilniejszego człowieka świata: Martins Licis ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki swojemu zwycięstwu Licis staje się jednym z nielicznych siłaczy, którzy wygrywają zawody podczas pierwszego pojawienia się na podium.

Zawodnicy od samego początku stawiali czoła upałowi i wilgoci w Bradenton na Florydzie podczas serii wyczerpujących testów kwalifikacyjnych. Tłum został potraktowany jedną z najtrudniejszych i najbardziej nieprzewidywalnych bitew, jakie kiedykolwiek widział ten sport. I w końcu to 28-letni Licis stanął na podium, poprawiając swoje 4-te miejsce w sezonie 2017 i 2018. Licis zajął drugie miejsce w Arnold Strongman Classic na początku tego roku.

Mateusz Kieliszkowski (Polska) zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Hafthor Bjornsson (Islandia) zajął trzecie miejsce.

Poniżej zamieściliśmy pełne miejsca docelowe.

W szczególności mistrz WSM 2018 Hafthor Bjornsson zerwał powięź podeszwową pierwszego dnia zawodów podczas imprezy Super Yoke & Farmer's Walk Medley, gdzie zmierzył się łeb w łeb z amerykańskim konkurentem Robem Kearneyem. Mając nadzieję na powtórzenie zwycięstwa w 2018 roku, Bjornsson kontynuował zawody i dotarł do finału, ale obserwatorzy wskazywali, że kontuzja wydawała się spowalniać panującego mistrza. Po serii zwycięstw na początku roku Bjornsson wyglądał prawie nie do powstrzymania, a wielu ekspertów przewidywało, że prawdopodobnie powtórzy się w łatwy sposób.

Inne godne uwagi obrażenia obejmowały łzy Achillesa u Laurence'a Shahlaei i Sigfusa Fossdala, łzę bicepsa u Roberta Obersta i pęknięty triceps u Konstantine Janashia.

Chociaż nigdy nie poznamy dokładnego stopnia, w jakim kontuzja wpłynęła na wynik zawodów, jasne jest, że jego rywalizacja była głęboka: mieszanka młodych, głodnych zawodników i doświadczonych weteranów siłaczy przybyła na Florydę gotowa do walki o tytuł.