Dzień 8 Mistrzostw Świata IWF 2019 Podsumowanie

1160
Yurka Myrka

Ósmy dzień zawodów na Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów IWF właśnie zakończył się dziś wieczorem z Pattaya w Tajlandii. W kategorii wagowej kobiet -81 kg Jenny Arthur dołożyła jeszcze dwa medale do ogólnych wygranych drużyny USA.

Łączna suma medali dla drużyny USA wynosi obecnie 8 medali, w tym mistrzostwa świata Kate Nye w kategorii kobiet -71 kg. To najlepszy występ kobiet w drużynie USA od czasu zdobycia 8 medali na Mistrzostwach Świata w 1991 roku.

Medaliści w klasyfikacji generalnej 81 kg, kobiety:

1. Złoto - Leidy Solis (COL) 247 kg
  2. Srebro - Lidia Valentin (ESP) 246 KG
  3. Brąz - Jenny Arthur (USA) 245KG

Zawody kobiet -81 kg zaczęły się dobrze, zanim grupa zawodników sesji A nawet zajęła platformę. Dla kontekstu wszystkie medale za wyrwanie zostały zdobyte przez kobiety, które rywalizowały w sesji B. Złotym medalem w wysokości 111 kg dokonał Jieun Lee z Korei Południowej.

W sesji A Arthur odniósł sukces w dwóch z trzech prób i zakończył ze 106 kg. Hiszpanka Lidia Valentin, mistrzyni świata 2017 i 2018 w tej kategorii, odniosła sukces ze 108 kg, a Darya Naumava z Białorusi podniosła 109 kg. Dayana Chirinos z Wenezueli i Leidy Solis z Kolumbii otrzymały w zawodach odpowiednio 105 kg i 106 kg.

W clean & jerku Valentin z powodzeniem podniósł wszystkie trzy próby i ukończył ze 134 kg. Jej udana trzecia próba do 134 kg dała jej pierwsze miejsce. Arthur przegapił jej pierwszą próbę ze 132 kg z powodu wyciśnięcia prawego łokcia. Trenerzy reprezentacji USA próbowali zakwestionować decyzję sędziów, ale nie udało im się to. Następnie zwiększyła swoją drugą próbę do 134 kg i zrobiła to bez wysiłku. Po trzecie, Arthur zrobił 139 kg, co dało jej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z trzema sportowcami.

Naumava miał dwie okazje, by wyprzedzić Arthura swoim 138 kg w clean & jerk. Jednak nie powiodła się w obu próbach i Arthur zapewnił sobie minimalne czwarte miejsce. Przyszła kolej na Aracelis, potrzebowała 139 kg, aby przewyższyć Arthura, ale też nie była w stanie tego zrobić. Chybienia Naumavy i Aracelisa sprawiły, że Arthur znalazł się na podium medalowym.

Ostatni wyciąg tego wieczoru wykonał kolumbijski Solis. Kopała głęboko i ukończyła udany Clean & jerk 142 kg, aby zapewnić sobie drugie mistrzostwo świata i przy okazji wyprzedzić zarówno Valentina, jak i Arthura.

Medaliści w klasyfikacji ogólnej 102 kg, mężczyźni:

1. Złoto - Yauheni Tsikhantsou (BLR) 398KG
  2. Srebro - Yunseong Jin (KOR) 397 KG
  3. Brąz - Reza Dehdar (IRI) 245KG

Medale przyznano także w kategorii wagowej mężczyzn 102 kg, gdzie 21-letni Białorusin Yauheni Tsikhantsou wygrał swoje pierwsze mistrzostwa świata, poprawiając swoje czwarte miejsce na zeszłorocznej imprezie. Skończył z sumą 398 kg.

W sumie srebro trafiło do południowokoreańskiego Yunseong Jina. Brązowy medal zdobył Reza Dehdar z Iranu, który zakończył z największym Clean & Jerk sesji z 219KG. Zaczął dawać publiczności ostatni pokaz atletyczny, odwracając platformę do tyłu.

Drużyna USA kontynuuje swoje zawody jutro, w czwartek 26 września, a mistrz Pan American Games 2019, Wes Kitts, rywalizuje o 2:25 (CST) w sesji 109KG B.

Obraz funkcji ze strony @one_kilo_Instagram.